TAP105K050CRW
- 型號描述:
1 μF Conformal Coated Tantalum Capacitors 50 V Radial 8Ohm
CAP TANT 1UF 10% 50V RADIAL
- 型號:
- TAP105K050CRW
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 點擊查看即時庫存
起訂量:1250
倍增量:1
價格:
數量:
- Capacitance
- 1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50 V
- Type
- Conformal Coated
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 8Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 1000 Hrs @ 85°C
- Mounting Type
- Through Hole
- Package / Case
- Radial
- Size / Dimension
- 0.197" Dia (5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.394" (10.00mm)
- Lead Spacing
- 0.197" (5.00mm)