TAJY107K016RNJ
- 型號描述:
100 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 900mOhm
CAP TANT 100UF 10% 16V 2917
- 型號:
- TAJY107K016RNJ
- Capacitance
- 100 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 900mOhm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)