TAJV686K035RNJ
- 型號描述:
68 μF Molded Tantalum Capacitors 35 V 2924 (7361 Metric) 500mOhm @ 100kHz
CAP TANT 68UF 10% 35V 2924
- 型號:
- TAJV686K035RNJ
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 68 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 500mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 2924 (7361 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.148" (3.75mm)