TAJR104K035RNJ
- 型號描述:
0.1 μF Molded Tantalum Capacitors 35 V 0805 (2012 Metric) 29Ohm
CAP TANT 0.1UF 10% 35V 0805
- 型號:
- TAJR104K035RNJ
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 35 V
- Type
- Molded
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 29Ohm
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Size / Dimension
- 0.081" L x 0.051" W (2.05mm x 1.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.047" (1.20mm)