TAJE337M016RNJ
- 型號描述:
330 μF Molded Tantalum Capacitors 16 V 2917 (7343 Metric) 400mOhm @ 100kHz
CAP TANT 330UF 20% 16V 2917
- 型號:
- TAJE337M016RNJ
- Capacitance
- 330 µF
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 16 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 400mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Package / Case
- 2917 (7343 Metric)
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.169" (4.30mm)