TAJC227K006TNJ
- 型號描述:
220 μF Molded Tantalum Capacitors 6.3 V 2312 (6032 Metric) 1.2Ohm
CAP TANT 220UF 10% 6.3V 2312
- 型號:
- TAJC227K006TNJ
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Automotive
- Package / Case
- 2312 (6032 Metric)
- Size / Dimension
- 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- Ratings
- AEC-Q200
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 1.2Ohm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Manufacturer Size Code
- C
- Height - Seated (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Failure Rate
- Grade
- Automotive
- Capacitance
- 220 µF
- Voltage - Rated
- 6.3 V