首頁 > KYOCERA AVX代理商 > T4ZG476K015CRLB4900
影像僅供參考,以產品規格為準
T4ZG476K015CRLB4900
型號描述:
47 μF Molded Tantalum Capacitors 15 V 2711 (6728 Metric) 275mOhm @ 100kHz
CAP TANT 47UF 10% 15V 2711
型號:
T4ZG476K015CRLB4900
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:500 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
15 V
Type
Molded
ESR (Equivalent Series Resistance)
275mOhm @ 100kHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Lifetime @ Temp.
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2711 (6728 Metric)
Size / Dimension
0.265" L x 0.110" W (6.73mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)
0.125" (3.17mm)
Lead Spacing
Manufacturer Size Code
G
Ratings
Features
General Purpose
Failure Rate
B (0.1%)