SR215C224KAR
- 型號描述:
0.22 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
CAP CER 0.22UF 50V X7R RADIAL
- 型號:
- SR215C224KAR
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Formed Leads - Kinked
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lead Spacing
- 0.200" (5.08mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.200" (5.08mm)
- Thickness (Max)
- Capacitance
- 0.22 µF