SR205E104MART
- 型號描述:
0.1 μF ±20% 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial
CAP CER 0.1UF 50V Z5U RADIAL
- 型號:
- SR205E104MART
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- Z5U
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- 10°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.200" (5.08mm)
- Thickness (Max)
- Capacitance
- 0.1 µF