SR201A222JAA
- 型號描述:
2200 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
CAP CER 2200PF 100V C0G/NP0 RAD
- 型號:
- SR201A222JAA
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Straight
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- Radial
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- Mounting Type
- Through Hole
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- 0.100" (2.54mm)
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- 0.200" (5.08mm)
- Thickness (Max)
- Capacitance
- 2200 pF