首頁 > KYOCERA AVX代理商 > NOSC476M006R0300
影像僅供參考,以產品規格為準
NOSC476M006R0300
型號描述:
47 μF Niobium Oxide Capacitor 6.3 V 2312 (6032 Metric) 300 mOhms
CAP NIOB OXID 47UF 20% 6.3V 2312
型號:
NOSC476M006R0300
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:9000 倍增量:1
Capacitance
47 µF
Tolerance
±20%
Voltage - Rated
6.3 V
ESR (Equivalent Series Resistance)
300 mOhms
Current - Leakage
5.7 µA
Dissipation Factor
6%
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
2312 (6032 Metric)
Manufacturer Size Code
C
Height - Seated (Max)
0.110" (2.80mm)
Features
Low ESR
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
2312 (6032 Metric)
Size / Dimension
0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)