首頁 > KYOCERA AVX代理商 > CM105X6S105K25ATH
影像僅供參考,以產品規格為準
CM105X6S105K25ATH
型號描述:
1 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric)
CAP CER 1UF 25V X6S 0603
型號:
CM105X6S105K25ATH
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
X6S
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)
Failure Rate
Capacitance
1 µF