CM05X6T475M06AH
- 型號描述:
4.7 μF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X6T 0402 (1005 Metric)
CAP CER 4.7UF 6.3V X6T 0402
- 型號:
- CM05X6T475M06AH
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 6.3V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- X6T
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 4.7 µF