CB172D0335JBC
- 型號描述:
3.3 μF Film Capacitor 40V 63V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked 5040 (127102 Metric)
CAP FILM
- 型號:
- CB172D0335JBC
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Features
- Package / Case
- 5040 (127102 Metric)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Termination
- Solder Pads
- Ratings
- Dielectric Material
- Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked
- Voltage Rating - AC
- 40V
- Voltage Rating - DC
- 63V
- Height - Seated (Max)
- 0.217" (5.50mm)
- Capacitance
- 3.3 µF
- Size / Dimension
- 0.504" L x 0.402" W (12.80mm x 10.20mm)