APV0609470M025R
- 型號描述:
- 有機聚合鋁電容器 25V 47uF 2000Hrs 20% ESR=31mOhms
- 型號:
- APV0609470M025R
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- 800
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Radial, Can - SMD
- Size / Dimension
- 0.248" Dia (6.30mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Type
- Polymer
- Operating Temperature
- -55°C ~ 105°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 31mOhm
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 105°C
- Surface Mount Land Size
- 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.386" (9.80mm)
- Capacitance
- 47 µF
- Voltage - Rated
- 25 V
- Ripple Current @ Low Frequency
- 105 mA @ 120 Hz
- Ripple Current @ High Frequency
- 2.1 A @ 100 kHz