首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 600S470FW250XT
影像僅供參考,以產品規格為準
600S470FW250XT
型號描述:
47 pF ±1% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CAP CER 47PF 250V C0G/NP0 0603
型號:
600S470FW250XT
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Capacitance
47 pF
Tolerance
±1%
Voltage - Rated
250V
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Features
High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
Ratings
Applications
RF, Microwave, High Frequency, Bypass, Decoupling
Failure Rate
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)