首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 3640SC683KAT9A
影像僅供參考,以產品規格為準
3640SC683KAT9A
型號描述:
0.068 μF ±10% 1500V (1.5kV) Ceramic Capacitor X7R 3640 (9110 Metric)
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 3640
型號:
3640SC683KAT9A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:180 倍增量:1
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
High Voltage
Voltage - Rated
1500V (1.5kV)
Package / Case
3640 (9110 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.100" (2.54mm)
Failure Rate
Capacitance
0.068 µF