2225GC333KAT2A
- 型號描述:
0.033 μF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
CAP CER 0.033UF 2KV X7R 2225
- 型號:
- 2225GC333KAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 2000V (2kV)
- Package / Case
- 2225 (5763 Metric)
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.248" W (5.70mm x 6.30mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.110" (2.80mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.033 µF