2225AC473KAT9A
- 型號描述:
0.047 μF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 2225 (5763 Metric)
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2225
- 型號:
- 2225AC473KAT9A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Packaging
- Bulk
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- High Voltage
- Voltage - Rated
- 1000V (1kV)
- Package / Case
- 2225 (5763 Metric)
- Size / Dimension
- 0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.100" (2.54mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 0.047 µF