2220CC104KAT1A
- 型號描述:
0.1 μF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 0.1UF 630V X7R 2220
- 型號:
- 2220CC104KAT1A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Capacitance
- 0.1 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 630V
- Temperature Coefficient
- X7R
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- High Voltage
- Ratings
- Applications
- General Purpose
- Failure Rate
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.130" (3.30mm)