首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 22205C106K4Z2A
影像僅供參考,以產品規格為準
22205C106K4Z2A
型號描述:
10 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT KAF55CR71H106KV NW G LOB PN 50V 10uF X7R A 581-KAF55CR71H106KV
型號:
22205C106K4Z2A
品牌:
KYOCERA AVX
原廠包裝量:
500
起訂量:1 倍增量:1
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
50V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.79mm)
Capacitance
10 µF