首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 22201C475KAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
22201C475KAT2A
型號描述:
4.7 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 4.7UF 100V X7R 2220
型號:
22201C475KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
100V
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF