22201C106MAT2A
- 型號描述:
10 μF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
CAP CER 10UF 100V X7R 2220
- 型號:
- 22201C106MAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 100V
- Package / Case
- 2220 (5750 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.130" (3.30mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 10 µF