0805ZD476MAT2A
- 型號描述:
47 μF ±20% 10V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CAP CER 47UF 10V X5R 0805
- 型號:
- 0805ZD476MAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 1
- Tolerance
- ±20%
- Voltage - Rated
- 10V
- Temperature Coefficient
- X5R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 85°C
- Applications
- General Purpose
- Thickness (Max)
- 0.057" (1.45mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 47 µF