0805ZC105KAZ2A
- 型號描述:
1 μF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 0805ZC105KAZ2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX Components
- 交期:
- 6-9工作天
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±10%
- Lead Style
- Features
- Soft Termination
- Voltage - Rated
- 10V
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- X7R
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- Boardflex Sensitive
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.055" (1.40mm)
- Capacitance
- 1 µF