08056D106KAT2A
型號描述:
10 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
型號:
08056D106KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:15000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Failure Rate
Capacitance
10 µF