08055C474K4T4A
- 型號描述:
0.47 μF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
- 型號:
- 08055C474K4T4A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
- 交期:
- 8-12工作天
- 原廠包裝量:
- Capacitance
- 0.47 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 50V
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Features
- Ratings
- AEC-Q200
- Applications
- Automotive
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.037" (0.94mm)