08053C475KAT2A
型號描述:
4.7 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
型號:
08053C475KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
3000
起訂量:3000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
25V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)
Failure Rate
Capacitance
4.7 µF