08051C474K4Z2A
型號描述:
0.47 μF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
型號:
08051C474K4Z2A
品牌:
KYOCERA AVX Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:577 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Capacitance
0.47 µF