首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 08051C473K4Z2A
影像僅供參考,以產品規格為準
08051C473K4Z2A
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT KAF21KR72A473KU NW G LOB PN 100V 0.047uF A 581-KAF21KR72A473KU
型號:
08051C473K4Z2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
2000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Soft Termination
Voltage - Rated
100V
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
Automotive, Boardflex Sensitive
Lead Spacing
Ratings
AEC-Q200
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)
Capacitance
0.047 µF