首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 06033C474KAT4A
影像僅供參考,以產品規格為準
06033C474KAT4A
型號描述:
0.47 μF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
型號:
06033C474KAT4A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
10-18工作天
原廠包裝量:
15000
Capacitance
0.47 µF
Tolerance
±10%
Voltage - Rated
25V
Temperature Coefficient
X7R
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.037" (0.94mm)