首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 04026D104KAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
04026D104KAT2A
型號描述:
0.1 μF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric)
型號:
04026D104KAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
6-10工作天
原廠包裝量:
100
起訂量:100 倍增量:1
Tolerance
±10%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
6.3V
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Temperature Coefficient
X5R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)
Failure Rate
Capacitance
0.1 µF