04025U140GAT2A
- 型號描述:
14 pF ±2% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
- 型號:
- 04025U140GAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX Components
- 交期:
- 6-9工作天
- 原廠包裝量:
- 1
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±2%
- Lead Style
- Features
- Ultra Low ESR
- Voltage - Rated
- 50V
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- RF, Microwave, High Frequency
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Capacitance
- 14 pF