04025C391JAT2A
型號描述:
390 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
型號:
04025C391JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX Components
交期:
6-9工作天
原廠包裝量:
1
起訂量:1087 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
50V
Temperature Coefficient
X7R
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)
Failure Rate
Capacitance
390 pF