02013J0R5PBSTR
- 型號描述:
0.5 pF Thin Film Capacitor 25 V 0201 (0603 Metric)
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
- 型號:
- 02013J0R5PBSTR
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±0.02pF
- Features
- RF, High Q, Low Loss
- Package / Case
- 0201 (0603 Metric)
- Size / Dimension
- 0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Height - Seated (Max)
- 0.011" (0.28mm)
- Capacitance
- 0.5 pF
- Voltage - Rated
- 25 V