首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 02013J0R5PBSTR
影像僅供參考,以產品規格為準
02013J0R5PBSTR
型號描述:
0.5 pF Thin Film Capacitor 25 V 0201 (0603 Metric)
CAP THIN FILM 0.5PF 25V 0201
型號:
02013J0R5PBSTR
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
起訂量:5000 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.02pF
Features
RF, High Q, Low Loss
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.013" W (0.60mm x 0.33mm)
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)
Capacitance
0.5 pF
Voltage - Rated
25 V