0101YA101JAT2A
- 型號描述:
100 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
CAP CER 100PF 16V C0G/NP0 01005
- 型號:
- 0101YA101JAT2A
- 品牌:
- KYOCERA AVX
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±5%
- Lead Style
- Features
- Voltage - Rated
- 16V
- Package / Case
- 01005 (0402 Metric)
- Temperature Coefficient
- C0G, NP0
- Size / Dimension
- 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- Mounting Type
- Surface Mount, MLCC
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Applications
- General Purpose
- Lead Spacing
- Ratings
- Height - Seated (Max)
- Thickness (Max)
- 0.009" (0.22mm)
- Failure Rate
- Capacitance
- 100 pF