首頁 > KYOCERA AVX代理商 > 0101YA101JAT2A
影像僅供參考,以產品規格為準
0101YA101JAT2A
型號描述:
多層陶瓷電容器MLCC - SMD/SMT KGM02ACG1C101JH NEW GLOBAL PN 16V 100pF A 581-KGM02ACG1C101JH
型號:
0101YA101JAT2A
品牌:
KYOCERA AVX
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
20000
起訂量:1 倍增量:1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Lead Style
Features
Voltage - Rated
16V
Package / Case
01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient
C0G, NP0
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type
Surface Mount, MLCC
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Applications
General Purpose
Lead Spacing
Ratings
Height - Seated (Max)
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)
Failure Rate
Capacitance
100 pF