SR732BTTD6R19F
- 型號描述:
6.19 Ohms ±1% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Current Sense Thick Film
RES 6.19 OHM 1% 1/3W 1206
- 型號:
- SR732BTTD6R19F
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Current Sense
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 150°C
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 6.19 Ohms