SG73S2BTTD9R1J
- 型號描述:
9.1 Ohms ±5% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.1 OHM 5% 1/3W 1206
- 型號:
- SG73S2BTTD9R1J
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±5%
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Resistance
- 9.1 Ohms