SG73S2ATTD9R76F
- 型號描述:
9.76 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.76 OHM 1% 1/4W 0805
- 型號:
- SG73S2ATTD9R76F
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Resistance
- 9.76 Ohms