SG73S2ATTD9R1J
型號描述:
9.1 Ohms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.1 OHM 5% 1/4W 0805
型號:
SG73S2ATTD9R1J
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Tolerance
±5%
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)
Resistance
9.1 Ohms