SG73S2ATTD9R1G
- 型號描述:
9.1 Ohms ±2% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.1 OHM 2% 1/4W 0805
- 型號:
- SG73S2ATTD9R1G
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Tolerance
- ±2%
- Package / Case
- 0805 (2012 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0805
- Height - Seated (Max)
- 0.024" (0.60mm)
- Resistance
- 9.1 Ohms