SG73S1JTTD9R31F
- 型號描述:
9.31 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.31 OHM 1% 1/5W 0603
- 型號:
- SG73S1JTTD9R31F
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Tolerance
- ±1%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 0603 (1608 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Supplier Device Package
- 0603
- Height - Seated (Max)
- 0.022" (0.55mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 9.31 Ohms