SG73S1JTTD9R09F
型號描述:
9.09 Ohms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 9.09 OHM 1% 1/5W 0603
型號:
SG73S1JTTD9R09F
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Tolerance
±1%
Features
Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0603
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Resistance
9.09 Ohms