首頁 > KOA Speer代理商 > SG73S1JRTTD5762F
影像僅供參考,以產品規格為準
SG73S1JRTTD5762F
型號描述:
厚膜電阻器 - SMD 0603 0.2W 57.6kOhm 1% AEC-Q200
型號:
SG73S1JRTTD5762F
品牌:
KOA Speer
交期:
5-8工作天
原廠包裝量:
5000
起訂量:1 倍增量:1
Resistance
57.6 kOhms
Tolerance
±1%
Power (Watts)
0.2W, 1/5W
Composition
Thick Film
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package
0603
Ratings
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)