SG73P1EWTTP1002F
- 型號描述:
- 厚膜電阻器 - SMD 10K OHM 1% 1/4W 100P
- 型號:
- SG73P1EWTTP1002F
- 品牌:
- KOA Speer
- 交期:
- 5-8工作天
- 原廠包裝量:
- Resistance
- 10 kOhms
- Tolerance
- ±1%
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Features
- Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Supplier Device Package
- 0402
- Ratings
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)