SG73P1ERTTP1103D
- 型號描述:
110 kOhms ±0.5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thick Film
RES 110K OHM 0.5% 1/5W 0402
- 型號:
- SG73P1ERTTP1103D
- 品牌:
- KOA Speer Electronics, Inc.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.2W, 1/5W
- Tolerance
- ±0.5%
- Features
- Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 0402 (1005 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 0402
- Height - Seated (Max)
- 0.016" (0.40mm)
- Failure Rate
- Resistance
- 110 kOhms