SG732BTTD6R8K
- 型號描述:
6.8 Ohms ±10% 0.333W, 1/3W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding Thick Film
RES 6.8 OHM 10% 1/3W 1206
- 型號:
- SG732BTTD6R8K
- 品牌:
- KOA Speer Electronics, Inc.
- 點擊查看即時庫存
起訂量:5000
倍增量:1
價格:
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Power (Watts)
- 0.333W, 1/3W
- Tolerance
- ±10%
- Features
- Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant, Pulse Withstanding
- Package / Case
- 1206 (3216 Metric)
- Temperature Coefficient
- ±400ppm/°C
- Size / Dimension
- 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- Composition
- Thick Film
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Ratings
- Number of Terminations
- 2
- Supplier Device Package
- 1206
- Height - Seated (Max)
- 0.028" (0.70mm)
- Resistance
- 6.8 Ohms