T541X108K004BH8505
- 型號描述:
1000 μF Molded Tantalum Polymer Capacitor 4 V 2917 (7343 Metric) 12mOhm @ 100kHz
CAP TANT POLY 1000UF 4V 2917
- 型號:
- T541X108K004BH8505
- 品牌:
- KEMET
- Capacitance
- 1000 µF
- Tolerance
- ±10%
- Voltage - Rated
- 4 V
- ESR (Equivalent Series Resistance)
- 12mOhm @ 100kHz
- Operating Temperature
- -55°C ~ 125°C
- Lifetime @ Temp.
- 2000 Hrs @ 125°C
- Size / Dimension
- 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.169" (4.30mm)